1776

تولید بیش از پنج میلیون تن چغندر قند بهاره در کشور پیش بینی شده است

تولید بیش از پنج میلیون تن چغندر قند بهاره در کشور پیش بینی شده است

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد در سال جاری میزان تولید چغندرقند کشت بهاره در کشور به بیش از پنج میلیون تن بالغ شود.

وی گفت : بهره‌برداری از کارخانه‌های قند کشور از اواخر شهریورماه سال جاری آغاز می شود و افزود: تاکنون محصول بیش از یک هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع برداشت و حدود ۶۰ هزار تن چغندرقند با متوسط عیار قند بالای ۱۶ درصد، تولید و تحویل کارخانه‌های قند طرف قرارداد شده است.

پیمان حصادی می گوید : با توجه به سطح قابل برداشت حدود ۹۹ هزار هکتار چغندرقند بهاره در کشور و وضعیت مطلوب اکثر قریب به اتفاق مزارع، پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری بیش از پنج میلیون تن چغندرقند بهاره در کشور تولید و برای فرآوری و استحصال شکر، تحویل کارخانه‌های قند سراسر کشور شود.

به گفته حصادی، کشت چغندرقند پائیزه با شروع سال زراعی از مناطق جنوبی کشور آغاز شده است.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کشت قراردادی چغندرقند مبتنی بر کشاورزی قراردادی گفت: همچنین تعامل خوبی با بخش‌های مختلف از جمله کارخانه‌های قند در زمینه تأمین و تدارک نهاده‌ها و سایر عوامل موثر در تولید در چغندرقند پائیزه در سطح کشور انجام شده و انتظار می‌رود کشت پائیزه چغندرقند سال جاری با استقبال خوب کشاورزان روبرو شود.

حصادی تصریح کرد: با توجه به بالا بودن میزان بهره‌وری تولید و آب در چغندرقند پائیزه، پیش‌بینی می‌شود ضمن صرفه‌جویی حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعبی آب بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن چغندرقند پائیزه نیز تولید و تحویل کارخانه‌های قند شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بالا بودن میزان بهره‌وری تولید و آب در چغندرقند پائیزه، پیش‌بینی می‌شود ضمن صرفه‌جویی حدود 140 میلیون متر مکعب آب، بیش از 1/2 میلیون تن چغندرقند پائیزه نیز در کشور تولید و تحویل کارخانه‌های قند شود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.